whatsapp phone
top-image

מטפלת סיעודית

מטפלים סיעודיים

המונח "בית אבות" מתייחס לסוג מסוים של מוסד עבור קשישים אשר מסיבות מגוונות אינם יכולים להישאר בביתם באופן עצמאי. רוב הדיירים בבתי אבות הם אנשים מבוגרים שבריאותם אינה מאפשרת להם יותר לחיות באופן עצמאי מכיוון שהם זקוקים לטיפול מתמיד של מטפלים סיעודיים, או כאלה הסובלים מבדידות קיצונית ומעדיפים לגור במקום שבו הם יפגשו אחרים ללא הרף על בסיס יומיומי. בהתאם לצרכי הדיירים, בתי אבות מציעים הכל מטיפול בסיסי כמו ניקיון ובישול ועד טיפול רפואי מתקדם יותר. אבל איך תדעו איזה בית אבות לבחור? כאן, בית להורים יבואו לעזרתכם, ויתנו לכם את כל המידע הנחוץ לכם כדי לבחור באופן מושכל.

איך לבחור בית אבות עם מטפלים סיעודיים מקצועיים?

אם אי פעם חקרתם כמה בתי אבות כדי לבחור את הטוב ביותר עבור קרוב משפחה ותיק, למשל, סביר להניח שראיתם שלכל בית אבות יש מספר חלוקות נפרדות. הדיירים מחולקים למחלקות על מנת להעניק לכל אחד טיפול פרטני. לכן, כל מקטע מאופיין בדרישות תושביו. דיירים המסוגלים לדאוג לעצמם ואינם זקוקים לכל תמיכה בפעילותם היומיומית מועברים למדור העצמאי. מנגד, באזור תשושי נפש תמצאו אנשים הזקוקים לסיוע מוגבר של מטפלים סיעודיים בפעילות היומיומית עקב תשישותם.

דיירים שבריאותם מונעת מהם לדאוג לעצמם מתגוררים במחלקה הסיעודית, שם יש להם גישה לתמיכה שוטפת וגם למעקב מוגבר. מתקנים סיעודיים לטווח ארוך, הידועים לרוב כמרכזים גריאטריים, מספקים טיפול מיוחד לקשישים למשך תקופה ממושכת.

יתרונות של מטפל סיעודי

קשישים מתמודדים עם מספר אתגרים לאורך תהליך ההסתגלות לחיים בבית אבות. אך מנגד חיוני להיות מודעים ליתרונות המהותיים של בתי אבות, בנוסף למכשולים, שאי אפשר להתעלם מהם. ראשית, הם יכולים לעזור להקל על הגורם המוביל לסבל בקרב קשישים: בדידות. בדידות עצומה וניכרת מתפתחת לעיתים קרובות גם בקרב קשישים שיש להם ילדים ונכדים המתגוררים בקרבת מקום. מעבר לבית אבות, שבו יש אינטראקציות קבועות עם מטפלים סיעודיים ומטופלים אחרים, יכול לעזור מאוד. כפי שצוין בעבר, שירותי סיעוד מציעים גם טיפול מיוחד לקשישים. השקט הנפשי הנובע מהידיעה שצרכיו של האדם האהוב נמצאים במעקב מתמיד ומספקים אותו, לא יסולא בפז. לא תמיד ניתן לבני משפחה לבצע בדיקות אחר מצבו של אדם מבוגר שגר לבדו, בין אם בגלל מרחק פיזי או לוחות זמנים עמוסים. לכן, לבחירת בית האבות המתאים יבותר לצרכיו של הקשיש תוכלו להשאיר פרטים באתר של בית להורים, ויחזרו אליכם בהקדם.

יתרונות של מטפל סיעודי

מטפלות סיעודיות

תפקידן של מטפלות סיעודיות הוא מגוון וחיוני. היבט אחד של טיפול סיעודי הוא עזרה לקשישים במשימות משק בית קלות כדי להפוך את מרחב המחיה שלהם לנוח ונעים יותר. עבודות בית בסיסיות כמו טאטוא וניגב הרצפה, יחד עם סיוע בקניות מצרכים, הכנת ארוחות ושאר מטלות, כולן נופלות תחת המטריה של "תחזוקת הבית". המטפלת הסיעודית אחראית גם לסייע למטופל בפעולות יומיומיות כגון אכילה, רחצה והלבשה. בנוסף, מחובת המטפלת לפקוח עין על הקשיש ולדאוג לכך שבריאותו וביטחונו לא ייפגעו בשום צורה. כל מי שמחפש מטפלת סיעודית מקצועית יכולים לקבל עזרה בתהליך החיפוש והתאמת המטפלת לצרכיו של הקשיש בעזרת ליווי מקצועי של בית להורים.

כל מה שאתם צריכים לדעת על העסקת מטפלות סיעודיות

למרות העובדה שמדובר בתפקידיה הרשמיים של מטפלת סיעודית, ישנה אחריות נוספת, מכרעת לא פחות, כאשר דנים בטיפול בקשיש. אחד היתרונות החשובים ביותר של מטפלות סיעודיות הוא החברה שהם נותנים לקשישים, גם אם זה לא מצוין כאחת ממשימותיהם. מטפלת סיעודית הפכה למרכיב חיוני בחייהם של אנשים מבוגרים רבים אשר עקב הבידוד חווים סבל משמעותי. זה חיוני להעסיק מטפלות שמגלות אמפתיה וחמלה, כמו גם אחריות ומחויבות, כאשר אתם צריכים את עזרתן. למרות האתגרים, על המטפלות להישאר מסורות למקצוען כדי שיוכלו להפוך למרכיב אמין בחיי המטופלים שלהן.

מתי צריך להתחיל לחפש אחר מטפלת סיעודית?

אם קשיש זקוק לטיפול סיעודי נרחב או קבוע, ייתכן שהוא יוכל להעסיק עובד זר שימלא את המשמרות הללו. ישנו תהליך בירוקרטי ארוך שיש להשלים לפני שניתן יהיה לאשר העסקת מטפלת זרה. לשם כך, נבון להסתייע בשירותיו בית להורים, המתמחים באיתור מטפלות סיעודיות עבור הקשישים על פי מצבם האישי. בית להורים יכולים לספק את כל הפרטים הדרושים למילוי הטפסים בצורה נכונה, להגישם בזמן, ולערער על החלטות אם יש צורך. הזמנת מטפלת זרה הוא תהליך ארוך ואפשר לטעות בו בקלות. כדי להימנע מעיקובים וטעויות מיותרות מול משרד הפנים, תנו לבית להורים ללוות אתכם בתהליך.

מתי צריך להתחיל לחפש אחר מטפלת סיעודית?

לייעוץ חינמי ומקיף

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  קרא עוד בנושא

  post-image
  בית אבות גריאטרי

  בית אבות גריאטרי "בית להורים" הכנסת הורה לבית אבות היא בחירה קשה ומלאת...

  המשך קריאה >
  post-image
  בית אבות סיעודי פרטי

  בית אבות סיעודי פרטי "בית להורים" בחירת בית אבות סיעודי פרטי לבן משפחה...

  המשך קריאה >
  post-image
  מטפלת סיעודית

  מטפלים סיעודיים המונח "בית אבות" מתייחס לסוג מסוים של מוסד עבור קשישים אשר...

  המשך קריאה >
  post-image
  שירותי סיעוד לקשישים

  סיעוד לקשישים כולנו יודעים, כבר משחר ילדותנו, שבסופו של דבר גם ההורים שלנו...

  המשך קריאה >
  post-image
  טיפול סיעודי בבית

  טיפול בחולה סיעודי בבית השאלה האם עדיף להחזיק אדם סיעודי בביתו או להעביר...

  המשך קריאה >
  post-image
  חברות סיעוד בקריות

  חברת סיעוד בקריות "בית להורים" כולנו מנסים לבקר את ההורים שלנו לפחות פעם...

  המשך קריאה >